Diskuzní workshop pro ředitele a ICT koordinátory škol s IT guru - strategický plán rozvoje školy

Ředitelé škol společně se svými ICT koordinátory/správci mohou přijít konzultovat s týmem IT guru NPI ČR své aktuální problémy v zajištění digitální infrastruktury školy a jejího personálního zajištění

Jedná se o doprovodný program Učitelské konference - digitální technologie, kybernetická bezpečnost a nová informatika     

Na konci dubna (27. 4. 2023) ožije Mladá Boleslav díky žákům a studentům, kteří jsou mistři v kybernetické bezpečnosti. Na výroční akci soutěže v kybernetické bezpečnosti budou vyhlášeni finalisté a ti nejlepší postoupí za ČR i do mezinárodní soutěže / mezinárodního klání // na mezinárodní úroveň. V rámci celodenní akce proběhne také Učitelská konference (od 9.00 do 12.00 hodin). Na ní se učitelé ZŠ a SŠ mohou seznámit s tipy pro školní týmy k výuce kybernetické bezpečnosti i k zajištění základních standardů kyberbezpečnosti v IT infrastruktuře školních budov a zařízení.

Konference je zdarmatým projektu NPO 3.1 DIGI Národního pedagogického institutu ČR je partnerem konference. Přihlašování na konferenci probíhá online, kapacita konference je přibližně 250 učitelů.  

Pro zájemce z řad účastníků konference (zejména ředitelů škol a školních ICT správců a koordinátorů) je zde odpolední prostor na setkání napříč školami s odborníky MŠMT a NPI ČR. Účastníci mohou na akci konzultovat s týmem IT guru NPI ČR své aktuální problémy se zajištěním digitální infrastruktury školy a jejího personálního obsazení. Představíme nástroj na zjednodušený IT audit školy, který IT guru zdarma nabízejí při konzultacích. Diskutovat se bude o aktuální podpoře MŠMT a NPI ČR v oblasti Národního plánu obnovy v oblasti digitalizace. Přihlašování na odpolední program je možné online v systému HELEN NPI ČR. Kapacita odpoledního programu je 40 osob. 

Informace o odpolední akci zprostředkovává tým DIGI projektu Národní plán obnovy 3.1, konkrétně Petr Naske.
Informace o dopolední Učitelské konferenci a finále Kybersoutěže poskytuje tým konference